Instrukcje dotyczące utylizacji baterii

Ponieważ w naszych przesyłkach mogą znajdować się baterie i akumulatory, zgodnie z ustawą o bateriach i akumulatorach jesteśmy zobowiązani poinformować Cię o następujących kwestiach:


Baterii i akumulatorów nie wolno wyrzucać wraz z odpadami domowymi. Zużyte baterie i akumulatory zgodnie z prawem należy zwrócić. Stare baterie mogą zawierać szkodliwe substancje, które są szkodliwe dla środowiska i zdrowia, jeśli nie są odpowiednio przechowywane i utylizowane. Dodatkowo baterie zawierają ważne surowce, np. żelazo, cynk, mangan lub nikiel, które mogą być poddane recyklingowi.

 

                                                                                                                      

Znak przekreślonego kosza na kółkach oznacza, że ​​baterii i akumulatorów nie wolno wyrzucać razem z odpadami domowymi. Pod tym znakiem znajdziesz również inne symbole o następującym znaczeniu:

  • Pb: zawiera ponad 0,004 procent ołowiu.
  • Cd: zawiera ponad 0,002% kadmu.
  • Hg: zawiera ponad 0,0005 procent rtęci.

Po zużyciu możesz zwrócić baterie na adres: KiK Textil Sp. z o.o., ul. Zagórska 189, 42-680 Tarnowskie Góry lub w swoim sąsiedztwie (np. w sklepach lub punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych). W sklepach można zwrócić ograniczoną ilość starych baterii, zarówno pod względem ilości, jak i rodzaju - sklepy przyjmują tylko takie baterie, które posiadają lub kiedyś posiadały w swoim asortymencie.

Regulacje prawne

Newsletter

Zapisz się do Newsletter

Wprowadzamy specjalne oferty, promocje rabatowe i osobiste trendy do Twojego domu.

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE